57000 El Batey, Sosua, DO
Prezentare generala
Hotelul Piergiorgio Palace ofera o atmosfera placuta si confortabila, avand la dispozitia oaspetilor 51 de camere bine echipate. Printre facilitatile hotelului se numara un serviciu de receptie prietenos, depozit de bagaje, seif si schimb valutar. Accesul la internet wireless este disponibil gratuit, iar biroul de turism ajuta la organizarea excursiilor. Hotelul dispune de facilitati accesibile pentru persoanele cu dizabilitati, un garaj pentru parcarea masinilor si un serviciu de securitate 24 de ore. Oaspetii pot explora imprejurimile cu bicicletele inchiriate sau se pot relaxa in gradina hotelului.
Camerele sunt dotate cu aer conditionat, incalzire centrala si ofera vederi spectaculoase la mare de pe balcoane sau terase. Fiecare camera include un pat queen-size, o canapea extensibila, minibar, seif si televizor cu canale prin satelit. Baile sunt echipate cu dus si cada, iar camerele pentru familii si cele pentru nefumatori sunt disponibile. De asemenea, hotelul ofera camere prietenoase cu persoanele cu dizabilitati.
Pentru divertisment, oaspetii pot profita de piscinele interioare si exterioare, iar copiii au la dispozitie o zona speciala de inot. Activitatile sportive includ tenis, pescuit, echitatie, windsurfing, canoe, snorkeling si scufundari. Hotelul dispune de un centru de fitness, biliard si aerobics, iar zona de wellness ofera tratamente spa si masaje. Programul de divertisment include muzica live, asigurand o atmosfera placuta.
In ceea ce priveste mesele, hotelul dispune de un restaurant non-fumat, un cafe si un bar. Oaspetii pot opta pentru mic dejun, demipensiune sau pot savura preparate a la carte pentru pranz si cina. Meniurile dietetice si mesele pentru copii sunt disponibile la cerere, iar hotelul ofera optiuni speciale de catering.
Gaseste vacanta perfecta pentru orice buget si preferinta
57000 El Batey, Sosua, DO
Hotelul Piergiorgio Palace se află în Sosúa, lângă plaja Sosúa Bay, la doar 10 minute de Aeroportul Internațional Puerto Plata. Este situat în apropierea zonei El Batey, cunoscută pentru viața de noapte și shopping. Atracții precum Muzeul Amber, Fabrica de Rom Brugal și Ocean World sunt accesibile în aproximativ 30-40 de minute cu mașina.
La hotelul Piergiorgio Palace Hotel accesul cu animale de companie nu este permis
Nu se impune limita pentru marimea grupului
Hotelul Piergiorgio Palace Hotel nu permite organizarea de petreceri sau de evenimente
Fumatul nu este permis in incinta hotelului Piergiorgio Palace Hotel
Hotelul Piergiorgio Palace Hotel nu impune program de liniste