2008 Cleveland Street, Chippendale, AU
Prezentare generala
Hotel Hacienda ofera o gama variata de facilitati pentru a asigura un sejur confortabil si placut. Cu 64 de camere, inclusiv apartamente, camere single si duble, hotelul dispune de un lift pentru accesibilitate. Personalul vorbitor de engleza si franceza este disponibil la receptia deschisa 24 de ore pentru a raspunde intrebarilor oaspetilor. Printre facilitati se numara un serviciu de depozitare a bagajelor, un seif, un aparat de bauturi si acces la internet wireless in zonele publice. De asemenea, hotelul ofera un birou de turism pentru rezervarea excursiilor si are facilitati pentru oaspetii cu dizabilitati, inclusiv camere accesibile cu scaun cu rotile.
Camerele sunt dotate cu aer conditionat si incalzire centrala, fiind toate covorite si avand un pat dublu sau king-size. Oaspetii pot solicita paturi suplimentare. Fiecare camera include un seif, un minibar, un birou, un frigider, un mini-frigider, un cuptor cu microunde, o statie de ceai/cafea si un aparat de spalat. De asemenea, camerele sunt echipate cu telefon cu apel direct, TV, radio si WiFi gratuit. Baile dispun de dus si cada, precum si de un uscator de par si produse cosmetice.
Pentru recreere, oaspetii pot alege dintr-o varietate de optiuni sportive si de divertisment, inclusiv golf, sala de sport si exercitii fizice. Hotelul dispune de un gradina unde oaspetii se pot relaxa. De asemenea, exista un serviciu de securitate 24 de ore, un serviciu de transfer, room service, servicii de spalatorie si o spalatorie cu monede.
In ceea ce priveste mesele, Hotel Hacienda ofera diverse optiuni de dining, inclusiv un restaurant, o sala de mic dejun, un cafe si un bar. Un bufet generos de mic dejun garanteaza un inceput excelent al zilei. Hotelul accepta diverse carduri de credit, inclusiv American Express, VISA, Diners Club si MasterCard.
Perioada de vacanta flexibila?
Gaseste vacanta perfecta pentru orice buget si preferinta
2008 Cleveland Street, Chippendale, AU
Hotel Hacienda este situat la colțul străzilor Cleveland și Regent, în inima orașului Sydney. Central Station se află la doar 8 minute de mers pe jos, iar Prince Alfred Park, cu piscina sa de vară, terenurile de tenis și locul de joacă, este la o scurtă plimbare. De asemenea, hotelul se află în apropierea parcurilor Victoria, Broadway, Chinatown, Universității din Sydney, UTS și Ultimo. Atracții precum Muzeul Maritim (la 10 minute cu transportul public), Opera (la 15 minute cu mașina), Darling Harbour (la 15 minute de mers pe jos) și Harbour Bridge (la 15 minute cu mașina) sunt de asemenea în apropiere.
La hotelul Hotel Hacienda accesul cu animale de companie nu este permis
Nu se impune limita pentru marimea grupului
Hotelul Hotel Hacienda nu permite organizarea de petreceri sau de evenimente
Fumatul nu este permis in incinta hotelului Hotel Hacienda
Hotelul Hotel Hacienda nu impune program de liniste
de la
de la
de la