9.0
din 848 evaluari
Vezi cele 43 fotografii
Prezentare generala
Hotel Monte Cristo ofera o cazare eleganta si confortabila, cu camere decorate individual, dotate cu mobilier din lemn stilat. Fiecare camera si apartament dispune de un televizor cu ecran plat si canale prin satelit, WiFi gratuit, mini-bar, aer conditionat, halate de baie si uscator de par. Hotelul asigura un mediu placut pentru relaxare, fiind ideal atat pentru turisti, cat si pentru calatorii de afaceri.
Printre facilitatile hotelului se numara un restaurant care serveste un bufet de mic dejun zilnic, disponibil atat in interior, cat si pe terasa, cu vedere la o curte linistita ce prezinta exponate medievale. Restaurantul ofera preparate din bucataria internationala si traditionala, inclusiv celebrele feluri de mancare din Boka. De asemenea, hotelul dispune de un bar unde oaspetii pot savura bauturi pana tarziu in noapte.
Hotel Monte Cristo se afla intr-o zona plina de atractii, fiind aproape de marina Kotor, unde oaspetii pot explora frumusetile naturale ale regiunii, cum ar fi Pestera Albastra si Golful Tivat. De asemenea, hotelul este situat in apropierea unor importante obiective turistice, oferind oaspetilor oportunitatea de a descoperi istoria si cultura locala.
Pentru confortul oaspetilor, hotelul ofera parcare privata gratuita in apropiere, dar este necesara o rezervare prealabila. Copiii de toate varstele sunt bineveniti, iar cei mici beneficiaza de gratuitate in anumite conditii. Hotelul nu permite animale de companie, asigurand un mediu linistit pentru toti oaspetii.
Perioada de vacanta flexibila?
Gaseste vacanta perfecta pentru orice buget si preferinta
Mancaruri si bauturi
Restaurant
Bar
Altele
Prânz la pachet
Transfer de la și/sau la aeroport
Camere de familie
Încălzire
Servicii de receptie
Serviciu de transfer
Cameră de bagaje
Exterior
Grădină
Terasă
Hotel Monte Cristo este situat pe o piață a muzeului maritim în Kotor, într-o clădire din secolul al XIII-lea, care a aparținut primului episcop al orașului. Este accesibil din diverse puncte de interes, fiind la doar câțiva pași de marina Kotor, cu linii de bărci către Perast, Peștera Albastră și Golful Tivat. Aeroportul Tivat se află la 10 km distanță, iar hotelul oferă un serviciu de transfer.
Check-in-ul incepe la 13:00
Ora limita de check-in: 20:30
Check-out inainte de 11:00
Check-out tarziu in functie de disponibilitate
La hotelul Hotel Monte Cristo accesul cu animale de companie nu este permis
Nu se impune limita pentru marimea grupului
Hotelul Hotel Monte Cristo nu permite organizarea de petreceri sau de evenimente
Fumatul nu este permis in incinta hotelului Hotel Monte Cristo
Hotelul Hotel Monte Cristo nu impune program de liniste
Limbi vorbite pentru cazare
Personalul hotelului Hotel Monte Cristo poate conversa in limbile Engleza, Croata, Sarba
9.0
din 848 evaluari
Curățenie
9.4
Personal
9.7
Valoare
8.8
Confort
9.3
Locație
9.7
Servicii
9
Mic dejun
8.6