1 Clifton Terrace, Edinburgh, GB
5.9
din 1686 evaluari
Prezentare generala
Hotelul The Guards este o alegere excelenta pentru cei care cauta cazare confortabila si primitoare in inima Edinburgh-ului. Acest hotel de familie, amplasat intr-o cladire traditionala din caramida, ofera o atmosfera calda si prietenoasa, perfecta pentru oaspetii care doresc sa exploreze orasul. Cu gara Haymarket la doar cativa metri distanta, accesibilitatea este un mare avantaj, permitand vizitatorilor sa ajunga rapid la cele mai importante atractii ale orasului, cum ar fi Muzeul National al Scotiei si Castelul Edinburgh.
Camerele confortabile ale hotelului sunt dotate cu facilitati moderne, inclusiv ceainice si cafetiere, precum si acces gratuit la internet wireless. Unele dintre camere dispun de bai proprii, asigurand un confort suplimentar pentru oaspeti. Personalul prietenos si atent este intotdeauna disponibil pentru a ajuta cu aranjamentele de calatorie, rezervarea biletelor pentru festivaluri si evenimente, precum si pentru recomandari de restaurante.
In apropierea hotelului, oaspetii pot explora o varietate de atractii, inclusiv magazine, restaurante si pub-uri pe Princes Street si George Street, la doar zece minute distanta. Iubitorii de arta vor aprecia accesul usor la numeroase muzee si galerii de arta, cum ar fi Galeria Nationala a Scotiei si Galeria Nationala de Arta Moderna a Scotiei.
In ceea ce priveste mesele, hotelul ofera un mediu placut pentru a savura o cafea sau un ceai in camere, dar si oportunitati de a descoperi gastronomia locala in restaurantele din apropiere. Hotelul The Guards este locul ideal pentru a experimenta tot ce are de oferit Edinburgh-ul, combinand confortul cu o locatie excelenta.
Gaseste vacanta perfecta pentru orice buget si preferinta
Mancaruri si bauturi
Bar
Altele
Menaj zilnic
Zonă pentru fumători
Camere de familie
Încălzire
Facilitati camere
Camere pentru nefumători
1 Clifton Terrace, Edinburgh, GB
Hotelul The Guards este situat în centrul orașului Edinburgh, la câțiva pași de gara Haymarket, oferind acces facil la atracțiile celebre ale orașului, precum Muzeul Național al Scoției și Castelul Edinburgh.
Check-in-ul incepe la 14:00
Ora limita de check-in: 22:00
Check-out inainte de 10:00
Check-out tarziu in functie de disponibilitate
Pentru a face aranjamente pentru check-in, va rugam sa contactati proprietatea cu cel putin 24 de ore inainte de sosire, folosind informatiile de pe confirmarea rezervarii.
La hotelul The Guards Hotel accesul cu animale de companie nu este permis
Nu se impune limita pentru marimea grupului
Hotelul The Guards Hotel nu permite organizarea de petreceri sau de evenimente
Fumatul nu este permis in incinta hotelului The Guards Hotel
Hotelul The Guards Hotel nu impune program de liniste
Limbi vorbite pentru cazare
Personalul hotelului The Guards Hotel poate conversa in limbile Engleza
5.9
din 1686 evaluari
Curățenie
6.4
Personal
7.7
Valoare
6.9
Confort
6.3
Locație
8.5
Servicii
5.8
Mic dejun
10